• AccountKonto parafialne: 10 1050 1344 1000 0004 0042 7753

 • STAŁY KONFESJONAŁ

  Stały konfesjonał jest 

  czynny od poniedziałku do piątku

  w godz. 8.00-12.00

 • Papieska intencja
  Papieska intencja

  PAŹDZIERNIK 2021:

  Intencja powszechna: uczniowie misjonarze

  Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

 • Porządek mszy
  Porządek mszy

  Niedziela:
  5:15, 7:00, 8:30, 10:00, 10:00 (Brzeziny), 11:30, 17:00

  Dni powszednie:
  6:00, 8:00, 18:30

  NA MSZACH TRZEBA ZACHOWAĆ BEZPIECZNY ODSTĘP I  MIEĆ ZAŁOŻONĄ MASECZKĘ.

 • Nasi zmarli
  Nasi zmarli

  Kunegunda Orzeł

  z ul. Świerklańskiej

  pogrzeb będzie we wtorek, 12.10, o 10.00 w kościele

  Wieczny odpoczynek racz  jej dać Panie...

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu
  Adoracja Najświętszego Sakramentu

  Od poniedziałku do piątku:

  od 8:30 do 18:00

 • Odwiedziny chorych

  Odwiedziny chorych odbywają się w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00.

  Uwaga! Kolejne odwiedziny chorych odbędą się w piątek, 5 listopada 2021.

 • Biuro parafialne
  Biuro parafialne

  Poniedziałek:  Nieczynne
  Wtorek: 17.00-17.30
  Środa: 17.00-17.30
  Czwartek: 8.30-9.15
  Piątek: 8.30-9.15
  Sobota: Nieczynne

  Furta klasztorna:

  Poniedziałek - Piątek:   8:00-12:00 i 14:00-17:00
  Sobota: Nieczynna
 • Caritas parafialny
  Caritas parafialny

  W najbliższy piątek, 15 października, Caritas zaprasza Seniorów o godz. 15.00, na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Mszę św. i spotkanie przy kawie w salce papieskiej. Zapraszamy!

 • Ochrona danych osobowych w Kościele

  W związku z wejściem w życie 25 maja 2018r. nowych wytycznych dotyczących ochrony danych osobowych (RODO) odnoszących się także do Kościoła Katolickiego zapraszamy do zapoznania się z niektórymi aspektami praktycznymi.

 • Bierzmowanie
  Bierzmowanie

  Kandydaci do bierzmowania z klas ósmych mają spotkanie w czwartek (21 października), po wieczornej Mszy św. 

 • Różaniec
  Różaniec

  Nabożeństwa różańcowe w październiku:

  od poniedziałku do soboty: godz. 17.45

  w niedziele: godz. 16:30  Serdecznie zapraszamy
  do wspólnej modlitwy!

A A A

Parafia

W naszej parafii grupa mężczyzn MSJ spotyka się na wspólnej modlitwie i dzieleniu się tym, co się dzieje w naszym życiu duchowym od 18 sierpnia 2014 roku. Inicjatorem powstania grupy w naszej parafii był Szymon, który został zainspirowany do działania na rzecz ewangelizacji mężczyzn podczas spotkania z Donaldem Turbitem w kwietniu tego samego roku. Spotkania odbywają się za aprobatą i z błogosławieństwem ojca Proboszcza.

Przez cały ten okres spotkania męskiej grupy odbywają się regularnie - w każdy poniedziałek, z wyjątkiem jednego poniedziałku w miesiącu, na który zaplanowana jest Eucharystia dla całego rybnicko-wodzisławsko-żorsko-jastrzębskiego środowiska MSJ. Do niedawna był to trzeci poniedziałek miesiąca w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku na Nowinach. Od września 2018 jest to pierwszy poniedziałek miesiąca o 19:30 w Bazylice św. Antoniego w Rybniku.

Co jeszcze jest ważne? Nasze spotkania mają charakter otwarty. Każdy mężczyzna może w nich uczestniczyć, czy to regularnie, czy sporadycznie. Nie trzeba się umawiać, ani wcześniej zapowiadać chęci uczestnictwa w spotkaniu. Wystarczy przyjść. Jesteśmy otwarci na nowe osoby i zapraszamy, by do nas dołączyć. Spotykamy się w domu parafialnym w salce na parterze. Zazwyczaj jest nas kilka osób. Termin ustaliliśmy na poniedziałki po zakończeniu parafialnej mszy świętej, czyli ok. godziny 19:15. W czasie spotkania chcemy lepiej poznawać siebie i Jezusa, próbujemy wspierać się nawzajem i powierzać nasze sprawy Bogu. Modlitwa jest oparta o Nieszpory z Liturgii Godzin danego dnia, z elementami modlitwy spontanicznej. Staramy się kończyć ok. godziny 21:00-21:30, odmawiając litanię do św. Józefa - naszego Patrona.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w najbliższy poniedziałek…

Środowisko

Cotygodniowe spotkania odbywają się w małej grupie. Przyjmuje się zasadę, że gdy regularnie uczestniczy 10-12 osób to grupa powinna się podzielić na dwie mniejsze komórki. W Rybniku takich małych grup jest kilka. Są grupy także w okolicznych miejscowościach. Tworzymy większe środowisko rybnicko-wodzisławsko-żorsko-jastrzębskie. Jak to było wspomniane wcześniej, wszystkie grupy spotykają się raz w miesiącu na Eucharystii, którą sprawuje dla nas nasz duszpasterz - ks. Marek Bernacki, proboszcz parafii św. Antoniego. Termin mszy świętej to każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, godzina 19:30. To najlepsza okazja, aby anonimowo przyjrzeć się, kim są i jak się modlą Mężczyźni św. Józefa. A jesteśmy bardzo różnorodni - i pod względem wieku, i wrażliwości, i doświadczenia, i pod wieloma innymi względami. Łączy nas to, że jesteśmy mężczyznami i że stawiamy w życiu na Jezusa, próbując żyć wg Ewangelii na co dzień. I choć mamy takie pragnienia, to ich realizacja nie zawsze i nie w pełni nam wychodzi, dlatego potrzebujemy zarówno czerpać ze zdrojów łaski Bożej (modlitwa i sakramenty), jak i wsparcia braci, którzy żyją wg podobnych priorytetów (świadectwo, rozmowa, przyjaźń).

Raz w roku, zazwyczaj we wrześniu, organizujemy wspólny wyjazd weekendowy - formacja, rekreacja, modlitwa. Od czasu do czasu staramy się także w jednym z naszych miast zorganizować spotkanie o charakterze ewangelizacyjnym z nauczaniem dedykowanym dla mężczyzn.

Wykorzystujemy także kanał kontaktowy w postaci listy mailingowej. Jest to okazja, aby informować się o wydarzeniach, przypominać o terminie mszy świętej, prosić o pomoc lub modlitwę czy dzielić się treściami, które uznajemy za wartościowe nie tylko dla siebie, ale i dla braci. Jeśli chcesz dopisać się do tej listy, to skontaktuj się  z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej informacji o naszym środowisku znajdziesz na http://msjsilesia.pl/ .

Stowarzyszenie

Udział w opisanych spotkaniach ma charakter dobrowolny i nieformalny. Istnieje możliwość także większego zaangażowania poprzez przystąpienie do Stowarzyszenia Mężczyźni Świętego Józefa z siedzibą w Krakowie lub Stowarzyszenia KAHAL z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim.

Więcej informacji o celach stowarzyszeń i ich działalności znajdziesz na stronach internetowych:
http://mezczyzni.net/main/o-nas/stowarzyszenie-mj
Statut Stowarzyszenia MSJ
http://www.kahal.pl/o-nas/

Stowarzyszenie MSJ inicjuje oraz czynnie się włącza w organizację wydarzeń dedykowanych dla katolickich mężczyzn i integrujących męskie środowiska w Kościele. Od dwóch lat jest głównym organizatorem narodowej męskiej pielgrzymki do Częstochowy „Oblężenie Jasnej Góry - mężczyźni u tronu Królowej”. W listopadzie 2018 MSJ zainicjowało Międzynarodowy Kongres Mężczyzn „Oblężenie Wiecznego Miasta” w Rzymie. Głównym tematem kongresu było „Powołanie do świętości”, zaś katechezy głosił kaznodzieja domu papieskiego o. Raniero Cantalamessa. Na zakończenie Kongresu jego uczestnicy wystosowali List Otwarty. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią (link do listu).

Najnowszy projekt MSJ SILESIA - kwartalnik
SPRZYMIERZENIEC. Pismo dla mężczyzn w drodze do nieba.
Zapraszamy do lektury (link tutaj).