Papieska intencja

WRZESIEŃ 2020:

Intencja powszechna: Szacunek dla zasobów planety.

Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.

• Koronawirus

Niedziela:
    5:15, 7:00, 8:30, 10:00, 10:00 (Brzeziny), 11:30, 17:00

Dni powszednie:

NA MSZACH TRZEBA ZACHOWAĆ BEZPIECZNY ODSTĘP I  MIEĆ ZAŁOŻONĄ MASECZKĘ.

Od poniedziałku do piątku:

od 8:30 do 18:00

Odwiedziny chorych odbywają się w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00.
    W miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień) odwiedziny chorych są zawieszone.

W pilnych przypadkach uprasza się o skontaktowanie się z duszpasterzami.

Chorych, którzy pierwszy raz chcą odwiedzin, należy zgłosić bezpośrednio u proboszcza, wikarych lub w biurze parafialnym.

Wtorek: 17.00-17.30
    Środa: 17.00-17.30
    Czwartek: 8.30-9.00
    Piątek: 8.30-9.00

Poniedziałek - Piątek:   8:00-12:00 i 14:00-17:00
    Sobota: Nieczynna
    Maseczka dla Seniora

Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Katowickiej wraz z Chorągwią Śląską Związku Harcerstwa Polskiego przeprowadza bezpłatną akcję „Maseczka dla Seniora”.

Wystarczy wejść na www.dobrodaj.pl, wypełnić formularz, a maseczka zostanie dostarczona przez harcerzy do skrzynki pocztowej seniora.

Można też wysłać SMSa o treści „Maseczka” pod numer telefonu: 533 144 989 - koszt wg taryfy operatora.

Msza Święta Roratnia - grudzień 2014

MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE:

W ciągu tygodnia:

• 6.00
  • 8.00
  • 18.30

UWAGA: (w soboty Msza św. o godz. 18.30 jest sprawowana według liturgii niedzielnej)

Msze św. dodatkowe w tygodniu:

• W piątki w czasie roku szkolnego: Msza św. szkolna – godz. 17.00
  • W trzecie środy miesiąca: Msza św. w intencji Seniorów – godz. 15.00
  • W trzecie piątki miesiąca: Msza św. o Bożym Miłosierdziu – godz. 15.00
  • 13 dnia miesiąca (za wyjątkiem niedziel): Msza św. Fatimska w int. chorych i cierpiących - godz. 12.00

W niedziele i uroczystości kościelne:

• 5.15 (recytowana)
  • 7.00
  • 8.30
  • 10.00 – Msza św. w kaplicy filialnej na Brzezinach Miejskich
  • 10.00 – Msza św. dla dzieci
  • 11.30
  • 17.00

Msze św. dodatkowe w niedzielę:

W trzecią niedzielę miesiąca – Msza św. chrzcielna o 11.30.

NABOŻEŃSTWA:

• w każdą niedzielę o 16.30 nabożeństwo (dobrane stosownie do wypadającego okresu liturgicznego);
  • w pierwsze czwartki, piątki i soboty miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00, nabożeństwo o powołania i w intencji powołanych do służby Bożej;
  • w trzeci poniedziałek miesiąca po Mszy o godz. 8.00 - nabożeństwo ku czci Ducha Świętego w intencji misji.
  • 22 dnia każdego miesiąca o godz. 18.00 - nabożeństwo ku czci św. Rity z wyczytaniem próśb złożonych do skrzynki z tyłu kościoła
  • od poniedziałku do piątku przez cały rok w naszym kościele jest Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu, w godzinach od 8.30 do 18.30.

Praktyka Misyjnych Wieczystych Mszy Świętych sięga 1910 roku, gdy po raz pierwszy nasze Zgromadzenie otrzymało zgodę od Stolicy Apostolskiej na odprawianie Mszy św. zbiorowych w powierzonych sobie intencjach.

Obecnie za wszystkie osoby – tak żyjące, jak i zmarłe – wpisane pojedynczo do Księgi Misyjnych Wieczystych Mszy Świętych, codziennie odprawianych jest 7 Mszy Świętych.

Każda z tych Mszy Świętych jest odprawiana w innym kraju. W Polsce taką Mszę odprawia się w Pieniężnie.

Msze Wieczyste można zamawiać na furcie klasztornej albo w kancelarii parafialnej.

Możecie wspierać naszych współbraci pracujących na misjach, przekazując intencje Mszy Świętych Indywidualnych.

Dziękujemy za Waszą wyrozumiałość, że nie mogą to być intencje terminowe. Zamówione Msze Święte są odprawiane w najbliższym możliwym terminie.

Msze można zamawiać na furcie klasztornej albo w kancelarii parafialnej.

W listopadzie każdego roku, w naszym kościele, odprawiamy 30 Mszy Świętych za poleconych zmarłych z rodzin, krewnych, przyjaciół, znajomych, dobroczyńców, dusze w czyśćcu cierpiące. Wielkim pocieszeniem jest myśl, że możemy przyjść z pomocą duszom cierpiącym w czyśćcu, ofiarowując za nich Eucharystię, modlitwy i uczynki miłosierdzia.

O tych, których kochaliśmy za życia, nie zapominajmy też po śmierci.

Św. Ambroży

Od początku VI w., istnieje w Kościele zwyczaj odprawiania Mszy Świętych Gregoriańskich, których nazwa wzięła się od papieża Grzegorza I Wielkiego.

Gregoriańskie Msze Święte to praktyka odprawiania kolejno 30 Mszy Świętych w 30 następujących po sobie dniach bez przerwy, za duszę tylko jednego zmarłego.

Msze Święte Gregoriańskie można zamawiać na furcie klasztornej lub w kancelarii parafialnej.