• AccountKonto parafialne: 10 1050 1344 1000 0004 0042 7753

 • Triduum paschalne
  Triduum paschalne

  Ceremonie Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty rozpoczną się o godz. 18.00 - bez udziału wiernych. Prosimy Parafian o włącznie się w celebracje transmitowane przez środki masowego przekazu.

  W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów. Obrzęd ten prosimy przeprowadzić w swoich domach wg tekstu dostępnęgo >>TUTAJ<<

 • Koronawirus
  Koronawirus

  NAJNOWSZE DOKUMENTY METROPOLITY KATOWICKIEGO
  W ZWIĄZKU ZE STANEM EPIDEMII W POLSCE

  LIST PASTERSKI O PRZEŻYWANIU WIELKIEGO TYGODNIA I WIELKANOCY

  ZARZĄDZENIE METROPOLITY KATOWICKIEGO

 • Wielki Post 2020
  Wielki Post 2020

  Metropolita katowicki podjął decyzję o zawieszeniu do odwołania:

  • sakramentu pokuty i pojednania (w tym stały konfesjonał)
  • wszystkich nabożeństw (także Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali)
  • spotkań formacyjnych
  • spotkań grup parafialnych
  • msze święte będą odprawiane BEZ OBECNOŚCI WIERNYCH
 • Msze na żywo
 • Porządek mszy
  Porządek mszy

  DO ODWOŁANIA CELEBROWANIE WSZYSTKICH MSZY ŚWIĘTYCH I  TRIDUUM PASCHALNEGO JEST BEZ OBECNOŚCI WIERNYCH!!!

  Poza celebracjami kościół pozostaje otwarty jako miejsce na indywidualną modlitwę.

  Zapraszamy wszystkich do włączenia się w modlitwę różańcowa o godz. 20.30. Wezwaniem do tej modlitewnej jedności będzie głos dzwonów o godz. 20.15. 

 • Spowiedź
  Spowiedź

  DO ODWOŁANIA POSŁUGA W SAKRAMENCIE POKUTY
  ZOSTAJE ZAWIESZONA!!!

  W sytuacjach wyjątkowych JEDYNIE ci wierni będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty, którzy o to osobiście poproszą. Wskazane jest uprzednie, telefoniczne umówienie.

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu
  Adoracja Najświętszego Sakramentu

  OD NIEDZIELI PALMOWEJ AŻ DO II NIEDZIELI WIELKANOCNEJ USTAJE WIECZYSTA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 • Odwiedziny chorych
  Odwiedziny chorych

  DO ODWOŁANIA POSŁUGA WOBEC OSÓB CHORYCH ZOSTAJE OGRANICZONA DO WIATYKU UDZIELANEGO WIERNYM W WYPADKU BEZPOŚREDNIEGO ZAGROŻENIA ŻYCIA.

 • Biuro parafialne (Wielki Tydzień)
  Biuro parafialne (Wielki Tydzień)
  Poniedziałek:  Nieczynne
  Wtorek: 16.00-17.30
  Środa: 8.30-9.00 i 17.00-17.30
  Czwartek: Nieczynne
  Piątek: Nieczynne
  Sobota: Nieczynne

  Furta klasztorna:

  Poniedziałek - Piątek:   8:00-12:00
  Sobota: 8:00-12:00
 • Ochrona danych osobowych w Kościele

  W związku z wejściem w życie 25 maja 2018r. nowych wytycznych dotyczących ochrony danych osobowych (RODO) odnoszących się także do Kościoła Katolickiego zapraszamy do zapoznania się z niektórymi aspektami praktycznymi.

A A A

W związku z decyzjami Władz Rządowych oraz na mocy dekretu ks. Abp. Metropolity Katowickiego przypominamy, że:

 1. Odprawianie Mszy św. w kościele zostaje zawieszone do odwołania. Intencje zamówione można przesunąć na późniejszy termin lub zostaną one odprawione w danym dniu jednak sine populo, czyli bez udziału wiernych. Decyzje w tej sprawie pozostawiamy osobie zamawiającej Mszę św. Zamówione intencje są odprawiane w naszej kaplicy zakonnej (w tym tygodniu od poniedziałku do środy o godz. 7.00 i 18.00).
 2. Pamiętajmy, że zawsze, ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla usposobienia duszy do stanu łaski, wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej”.
  Prosimy o korzystanie z tej formy, ponieważ tylko w sytuacjach wyjątkowych można skorzystać ze spowiedzi św. w ramach stałego konfesjonału, który w tym tygodniu będzie czynny od poniedziałku do soboty od godz. 9.00 do 12.00.
 3. Ze względu na zaistniałą sytuację ks. Arcybiskup usilnie zachęca wiernych do korzystania z Komunii świętej duchowej. Po wzbudzeniu skruchy i żalu doskonałego.
 4. Do ustania epidemii nie będzie odwiedzin chorych. Jeśli zaistnieje potrzeba udzielenia sakramentu namaszczenia prosimy o niezwłoczny kontakt telefoniczny z o. Proboszczem.
 5. Dzisiaj Kościół przeżywa Niedzielę Palmową – pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 6. Od dzisiejszej niedzieli aż do II Niedzieli Wielkanocnej ustaje wieczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam też do modlitwy różańcowej o 20.30 w int. ustania epidemii.
 7. Ceremonie Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty rozpoczną się w naszym kościele o godz. 18.00. Będą one po raz pierwszy w historii odprawiane bez udziału wiernych. Prosimy Parafian o włącznie się w celebracje transmitowane przez środki masowego przekazu.
 8. W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów. Obrzęd ten prosimy przeprowadzić w swoich domach. Tekst jest dostępny >>TUTAJ<< oraz na stoliku pod chórem w kościele.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy największą uroczystość roku liturgicznego – Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Jeśli nie zajdą nowe okoliczności związane z zagrożeniem epidemiologicznym to w tym dniu Msze św. w naszej kaplicy będą odprawione o godz. 7.00, 10.00 i 11.30.
 10. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej o 20.30 w int. ustania epidemii.
 11. Wszystkie bieżące informacje z życia naszej parafii znajdziecie na stronie werbisci.rybnik.pl oraz na Facebooku Misjonarze Werbiści Rybnik
 12. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek 16.00-17.30 i środę 8.30-9.00 oraz 17.00-17.30.
 13. Furta klasztorna jest czynna od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-12.00. Na furcie można zamawiać Msze św. wieczyste a także włączyć swoje intencje do Mszy św. ku czci Miłosierdzia Bożego. Będą one odprawiane od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Miłosierdzia.
 14. Przypominamy, że intencje można zamawiać drogą mailową pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zaś wszystkie kwestie finansowe można regulować wpłacając na konto parafialne Parafii Królowej Apostołów:
  10 1050 1344 1000 0004 0042 7753
  Serdecznie dziękuję Parafianom za wszystkie ofiary złożone na nasz kościół w tym niełatwym dla wszystkich czasie.

  o. Marek Adamczyk, proboszcz (tel. 694339561)Wszystkim życzę głębokiego przeżycia Wielkiego Tygodnia oraz zdrowia, pogody ducha i spokoju. Pozostańcie w głębokim zawierzeniu Maryi - Królowej Apostołów. Zapewniam Parafian o modlitewnej pamięci.


Zachęcamy do zapoznania się z NAJNOWSZYMI dokumentami Metropolity Katowickiego: