• AccountKonto parafialne: 10 1050 1344 1000 0004 0042 7753

A A A

1. Dzisiaj obchodzimy VI Niedzielę Wielkanocną – ODPUST PARAFIALNY KU CZCI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW. O 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w int. Parafian, Gości i Dobrodziejów naszej Parafii i Domu Zakonnego. Królowej Apostołów zawierzamy całą naszą parafię, wszystkie rodziny, osoby samotne, chorych i cierpiących. Polecamy również zmarłych upraszając dla nich radość wieczną w Królestwie Niebieskim. O godz. 16.15 początek nabożeństwa majowego będzie przy krzyżu misyjnym, który zostanie poświęcony. Następnie przejdziemy do kościoła na dalszą część nabożeństwa. Serdecznie Bóg zapłać! wszystkim, którzy pomogli w ustawieniu i zainstalowaniu nowego krzyża oraz za uprzątniecie i ukwiecenie pobliskiego terenu.
2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Nawiązują one również do uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, którą to będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. A zatem w tych dniach będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla pracujących w rolnictwie i o dobre urodzaje. W poniedziałek nabożeństwo przy krzyżu na Brzezinach prowadzi o Proboszcz, we wtorek na ul. Parkowej prowadzi o. Maciej, w środę na ul. Świerklańskiej prowadzi o. Juliusz. Początek nabożeństw o godz. 17.00. Prosimy Parafian o ustrojenie krzyży oraz zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
3. Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe będziemy odmawiać w czasie nabożeństw majowych.
4. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest remontowa – przeznaczona na inwestycje prowadzone w budynku naszego kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona Kurię Metropolitalną w Katowicach. Wszystkim ofiarodawcom, także tym, którzy ofiary przekazują na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać!
5. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.45 a w niedziele o godz. 16.15. Serdecznie zapraszamy.
6. W czwartek, po wieczornej Mszy św., będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Uroczystość bierzmowania odbędzie się 19 czerwca o godz. 19.30. Sakramentu udzieli ks. bp Marek Szkudło.
7. Przypominamy, że I Komunia św. w roku 2022 odbędzie się w niedzielę 15 maja.
8. W piątek o 17.00 będzie spotkanie formacyjne dla Dzieci Maryi a w sobotę o 10.00 dla ministrantów.
9. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W katowickim dodatku do Gościa Niedzielnego jest ciekawy wywiad z naszym wikariuszem - o. Juliuszem, który już niebawem uda się na trzymiesięczny urlop do Indonezji.
10. W czwartek, 13 maja, o 12.00 zapraszamy na Mszę św. Fatimską.
11. Od 26 Maja, z okazji Dnia Matki, będziemy odprawiać osiem Mszy św. zbiorowych w int. poleconych żyjących i zmarłych matek. Stosowne druki są wyłożone na stoliku misyjnym. Można je wypełnić i złożyć w zakrystii lub na furcie klasztornej.
12. Wszystkim Parafianom i Gościom z okazji Odpustu życzymy zdrowia i pokoju ducha. Niech Zmartwychwstały Chrystus umacnia Was swoim błogosławieństwem a Królowa Apostołów otacza płaszczem swojej matczynej opieki.
13. Na furcie klasztornej zbieramy nieużywane telefony komórkowe, stare i nieużywane klucze oraz znaczki (które, prosimy wyciąć z odpowiednim marginesem). Wszystkie te przedmioty zostaną przekazane do referatu misyjnego w Pieniężnie z przeznaczeniem na cele misyjne.