Papieska intencja

MARZEC 2024:

Intencja powszechna: Za współczesnych męczenników

Módlmy się, aby osoby, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla Ewangelii, zarażały Kościół swoją odwagą i swoim misyjnym zapałem.

• SPOWIEDŹ

Stały konfesjonał

jest czynny w godz. 8.00-12.00

a także od 18.00

Spowiedź w soboty 8.00-8.30 a także od 18.00

Spowiedź w niedziele przed każdą Mszą

[za wyjątkiem Mszy o 5.15]

Niedziela:
    5:15, 7:00, 8:30, 10:00, 10:00 (Brzeziny), 11:30, 17:00

Dni powszednie:

Pielgrzymka

W czerwcu przyszłego roku (9-17) organizujemy pielgrzymkę do Fatimy. Gdyby ktoś chciał jeszcze pojechać to prosimy o zgłoszenie do o. Proboszcza.

Więcej informacji o pielgrzymce znajduje się w rubryce Informacje. -Pielgrzymka

Wieczysta Adoracja

Najświętszego Sakramentu

od poniedziałku do piątku

od 8.30 do 18.00

Odwiedziny chorych odbywają się

w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00.

Najbliższe odwiedziny chorych odbędą się 5 kwietnia

Msze Fatimskie

Msze św. Fatimskie odprawiane są w każdy

13 dzień miesiąca

(za wyjątkiem niedziel).

Porządek: 11.30 różaniec, 12.00 Msza św.;

po Mszy nabożeństwo.

Serdecznie zapraszamy!

Wtorek: 17.00-17.30
    Środa: 17.00-17.30
    Czwartek: 8.30-9.15
    Piątek: 8.30-9.15

Poniedziałek - Piątek:   8:00-12:00 i 14:00-17:00
    Sobota: Nieczynna
    św. Rita

Dzień św. Rity jest celebrowany w każdy 22 dzień miesiąca (za wyjątkiem niedziel)

Porządek: 18.00 nabożeństwo ku czci św. Rity z czytaniem wybranych losowo poleconych intencji i podziękowań.

18.30 Msza św. w intencjach czcicieli św. Rity złożonych do skarbony ustawionej przed obrazem św. Rity.

Serdecznie zapraszamy!

Najbliższy Dzień św. Rity - 22 czerwca (czwartek)

Wielki Post

Droga Krzyżowa
    w piątki po Mszy o godz. 8.00 oraz o godz. 17.45.

dla dzieci w piątki o godz. 10.00.

Gorzkie Żale
    w środy: o godz. 18.00.

w niedziele: o godz. 16.15 z kazaniem pasyjnym

Figura Maryi w tyle kościoła

KRÓLOWA APOSTOŁÓW

Nabożeństwo do Maryi – Matki, Mistrzyni i Królowej Apostołów – jest pierwszym i najstarszym nabożeństwem w Kościele. Maryja jest punktem wyjścia w dziele zbawienia. Dzięki jej słowom „niech mi się stanie według twego słowa” rozpoczęło się w Jezusie Chrystusie zbawienie świata. Ona jest najpewniejszą drogą i pośredniczką do swojego Syna.

Tytuł „Maryja Królowa Apostołów” przysługuje Maryi ze względu na to, że jako Matka Boża otrzymała misję, aby dać Jezusa Chrystusa apostołom. Od pierwszych chwil czuwała nad rozwojem rodzącego się Kościoła. Jako Mistrzyni Apostołów Maryja po Zmartwychwstaniu przygotowywała ich na przyjęcie Ducha Świętego: umacniała ich wiarę, była dla nich przykładem, przewodniczyła im w Wieczerniku, gdzie odbyły się pierwsze rekolekcje w Kościele. Apostołowie od Niej uczyli się modlitwy i wytrwałości, uczyli się poznawać siebie i przy Niej przygotowywali się do przyszłych zadań.

Maryja formowała ich umysły, wolę i serca, kształtując je na wzór umysłu, woli i serca Jezusa Chrystusa.

Królowa apostołów

Jak wcześniej towarzyszyła Jezusowi, tak potem wspierała swoją modlitwą, przykładem i radą pierwszych apostołów. I tak, jak ich rozumiała i podtrzymywała na duchu, tak też rozumie i wspiera apostołów wszystkich czasów, ponieważ misję rozpoczętą na ziemi kontynuuje nadal w niebie. Z nieba, już jako Królowa, nieustannie opiekuje się Kościołem Chrystusowym, czego daje wyraźne dowody: oświeca nauczających, niszczy herezje, wzbudza powołania, jest Wspomożycielką ludu chrześcijańskiego. Także dziś Maryja jako Królowa Apostołów otacza swoją opieką Kościół i broni go w niebezpieczeństwach. Ma ku temu szczególne prawo, ale też szczególne możliwości: u swojego Syna wyprasza łaski i rozdaje je tym, którzy o nie proszą. W sposób szczególny wspiera apostołów i wszystkie dzieła apostolskie w Kościele, zapewniając im skuteczność i owocność. Ona bowiem, dzięki temu, że została włączona w misję i cierpienia Jezusa, a równocześnie jako wniebowzięta Matka Boża, widzi potrzeby duchowe i materialne każdego apostoła i skutecznie potrafi im zaradzić.

Na witrażu, w tylnej części kościoła widnieje napis „Idźcie na cały świat”. Zadanie to od ponad 130 lat pełnią w Kościele Powszechnym wypełniają Misjonarze Słowa Bożego. A zatem w naszej, misyjnej parafii modlitwa do Królowej Apostołów za misjonarzy, misje katolickie i o powołania misyjne ma szczególne znaczenie. Niech ona Maryja – Królowa Apostołów wyprasza hojne błogosławieństwo dla naszej Parafii i wszystkim misjonarzom, szczególnie tym, którzy kiedykolwiek pośród nas pracowali. Odpust w naszej parafii jest obchodzony zawsze w niedzielę przed niedzielą Wniebowstąpienia Pańskiego