Papieska intencja

LIPIEC 2020:

Intencja powszechna: Nasze rodziny.

Módlmy się, aby dzisiejszym rodzinom towarzyszyły: miłość, szacunek oraz rada.

• Koronawirus
  • Msze na żywo

Informacje o transmisji mszy świętych, adoracji Najśw. Sakramentu oraz nabożeństw znajdują się >>tutaj<<

NIE OBOWIĄZUJE JUŻ DYSPENSA OD UCZESTNICTWA W NIEDZIELNYM ZGROMADZENIU WIERNYCH (za wyjątkiem osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji oraz tych, które czuja obawę przed zarażeniem)

Niedziela:
    5:15, 7:00, 8:30, 10:00, 10:00 (Brzeziny), 11:30, 17:00

Dni powszednie:

Nie będzie żadnych mszy dodatkowych.

NA MSZACH TRZEBA ZACHOWAĆ BEZPIECZNY ODSTĘP I  MIEĆ ZAŁOŻONĄ MASECZKĘ.

• Spowiedź

Od poniedziałku - piątku (do 28.VI):
    od 8.00 - 12.00 (stały konfesjonał)
    od 18.00 - 18.30

Od poniedziałku - piątku (od 29.VI - 31.VIII):
    od 8.00 - 10.00 (stały konfesjonał)
    od 18.00 - 18.30

W sobotę:
    od 8.00 - 8.30 i od 18.00 - 18.30

W niedzielę:
    pół godziny przed mszą św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00

W niedziele i świętą nie spowiadamy podczas mszy świętych!

Od poniedziałku do piątku:

od 8:30 do 18:00

Odwiedziny chorych odbywają się w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00.
    W miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień) odwiedziny chorych są zawieszone.

W pilnych przypadkach uprasza się o skontaktowanie się z duszpasterzami.

Chorych, którzy pierwszy raz chcą odwiedzin, należy zgłosić bezpośrednio u proboszcza, wikarych lub w biurze parafialnym.

Wtorek: 16.00-17.30
    Środa: 8.30-9.00 i 17.00-17.30
    Czwartek: 8.30-9.00 i 17.00-17.30
    Piątek: 8.30-9.00

Poniedziałek - Piątek:   8:00-12:00 i 14:00-17:00
    Sobota: Nieczynna

Maseczka dla Seniora

Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Katowickiej wraz z Chorągwią Śląską Związku Harcerstwa Polskiego przeprowadza bezpłatną akcję „Maseczka dla Seniora”.

Wystarczy wejść na www.dobrodaj.pl, wypełnić formularz, a maseczka zostanie dostarczona przez harcerzy do skrzynki pocztowej seniora.

Można też wysłać SMSa o treści „Maseczka” pod numer telefonu: 533 144 989 - koszt wg taryfy operatora.

Figura Maryi w tyle kościoła

KRÓLOWA APOSTOŁÓW

Nabożeństwo do Maryi – Matki, Mistrzyni i Królowej Apostołów – jest pierwszym i najstarszym nabożeństwem w Kościele. Maryja jest punktem wyjścia w dziele zbawienia. Dzięki jej słowom „niech mi się stanie według twego słowa” rozpoczęło się w Jezusie Chrystusie zbawienie świata. Ona jest najpewniejszą drogą i pośredniczką do swojego Syna.

Tytuł „Maryja Królowa Apostołów” przysługuje Maryi ze względu na to, że jako Matka Boża otrzymała misję, aby dać Jezusa Chrystusa apostołom. Od pierwszych chwil czuwała nad rozwojem rodzącego się Kościoła. Jako Mistrzyni Apostołów Maryja po Zmartwychwstaniu przygotowywała ich na przyjęcie Ducha Świętego: umacniała ich wiarę, była dla nich przykładem, przewodniczyła im w Wieczerniku, gdzie odbyły się pierwsze rekolekcje w Kościele. Apostołowie od Niej uczyli się modlitwy i wytrwałości, uczyli się poznawać siebie i przy Niej przygotowywali się do przyszłych zadań.

Maryja formowała ich umysły, wolę i serca, kształtując je na wzór umysłu, woli i serca Jezusa Chrystusa.

Królowa apostołów

Jak wcześniej towarzyszyła Jezusowi, tak potem wspierała swoją modlitwą, przykładem i radą pierwszych apostołów. I tak, jak ich rozumiała i podtrzymywała na duchu, tak też rozumie i wspiera apostołów wszystkich czasów, ponieważ misję rozpoczętą na ziemi kontynuuje nadal w niebie. Z nieba, już jako Królowa, nieustannie opiekuje się Kościołem Chrystusowym, czego daje wyraźne dowody: oświeca nauczających, niszczy herezje, wzbudza powołania, jest Wspomożycielką ludu chrześcijańskiego. Także dziś Maryja jako Królowa Apostołów otacza swoją opieką Kościół i broni go w niebezpieczeństwach. Ma ku temu szczególne prawo, ale też szczególne możliwości: u swojego Syna wyprasza łaski i rozdaje je tym, którzy o nie proszą. W sposób szczególny wspiera apostołów i wszystkie dzieła apostolskie w Kościele, zapewniając im skuteczność i owocność. Ona bowiem, dzięki temu, że została włączona w misję i cierpienia Jezusa, a równocześnie jako wniebowzięta Matka Boża, widzi potrzeby duchowe i materialne każdego apostoła i skutecznie potrafi im zaradzić.

Na witrażu, w tylnej części kościoła widnieje napis „Idźcie na cały świat”. Zadanie to od ponad 130 lat pełnią w Kościele Powszechnym wypełniają Misjonarze Słowa Bożego. A zatem w naszej, misyjnej parafii modlitwa do Królowej Apostołów za misjonarzy, misje katolickie i o powołania misyjne ma szczególne znaczenie. Niech ona Maryja – Królowa Apostołów wyprasza hojne błogosławieństwo dla naszej Parafii i wszystkim misjonarzom, szczególnie tym, którzy kiedykolwiek pośród nas pracowali.