• AccountKonto parafialne: 10 1050 1344 1000 0004 0042 7753

A A A
Ołtarz w kaplicy werbistów
Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz. (J 14-17)

DUSZPASTERZE PARAFII KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW W RYBNIKU

 

 

PROBOSZCZ

O. Marek


O. Marek Adamczyk


Urodzony w 1970 roku w Raciborzu, w 1993 r. wstąpił do Zgromadzenia Słowa Bożego
Święcenia kapłańskie przyjął w 2000 r. w Pieniężnie z rąk ks. bp. Jana Kopca
Praca duszpasterska: Rybnik, Pieniężno, Olsztyn, Pieniężno.
Dekretem o. Prowincjała Sylwestra Grabowskiego od dnia 29.07.2019 roku proboszcz parafii Królowej Apostołów.


 

 

WIKARIUSZ

O. Heribertus

 O. Heribertus Florianus Wea

 Urodzony: 03.09.1979 w Mataloko (Indonezja)
 Wieczyste śluby zakonne: 08.09.2006, Nysa.
 Święcenia kapłańskie: 28.08.2007 Maunori (Indonezja) z rąk ks. abpa Vincentiusa Sensi Potokota
 Wikariusz w Rybniku od 30.09.2016

 O sobie samym - "Wybrałem kraj sławnego papieża"

 

 


WIKARIUSZ

 O. Yulius Dionisus Dua SVD

Urodzony: 13.04.1990 w Tude (Indonezja).
Wieczyste śluby zakonne: 08.09.2010, Nysa.
Święcenia diakonatu: 26.09.2010, Kleosin - parafia św. Teresy, z rąk ks bpa .

Święcenia kapłańskie: 10.05.2020 Pieniężno z rąk ks. bpa Wojciecha Skibickiego.
Wikariusz w Rybniku od 01.07.2020.

 

 

 

BYLI PROBOSZCZOWIE

  • O. Antoni Joachimczyk (od 04.05.1952 do kwietnia 1964)

  • O. Józef Arlik (od kwietnia 1964 do sierpnia 1969)

  • O. Stanisław Zalejski (od sierpnia 1969 do lipca 1978)

  • O. Józef Bajer (od lipca 1978 do sierpnia 1986)

  • O. Alojzy Dłużniewski (od sierpnia 1986 do sierpnia 1989)

  • O. Rufin Halszka (od sierpnia 1989 do sierpnia 1998)

  • O. Józef Bzik (od sierpnia 1998 do sierpnia 2007)

  • O. Konrad Duk (od sierpnia 2007 do 30 lipca 2013)

  • O. Jan Pilek (od sierpnia 2013 do 29 lipca 2019)

 

BYLI WIKARIUSZE

  • O. Mirosław Kotowski (od sierpnia 2000 do września 2001)

  • O. Marsianus Raga (od sierpnia 2000 do sierpnia 2003)

  • O. Marcin Piwnicki (od sierpnia 2004 do sierpnia 2006)

  • O. Marek Adamczyk (od 3 listopada 2000 do 4 listopada 2007)

  • O. Józef Trzebuniak (od sierpnia 2006 do sierpnia 2008)

  • O. Piotr Lado Piran ( od sierpnia 2003 do sierpnia 2008)

  • O. Tomasz Bujarski (od kwietnia 2008 do sierpnia 2009)

  • O. Jerzy Czarnecki (od 1 sierpnia 2009 do 10 sierpnia 2012)

  • O. Artur Chludziński (od 1 sierpnia 2009 do 14 lipca 2013)

  • O. Ryszard Gontarczyk (od 10 sierpnia 2012 do 1. sierpnia 2015)

  • O. Eric Kossi Hounake (od 1. sierpnia 2012 do 1. maja 2016)

  • O. Paweł Smaglijenko (od 1. sierpnia 2015 do 15. lipca 2017)

  • O. Bartosz Brzeziński (od 1. sierpnia 2017 do 30. lipca 2020)

 

OPRÓCZ DUSZPASTERZY DO DOMU MISYJNEGO KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW PRZYNALEŻĄ:

  • O. Jerzy Gross SVD

  • O. Marek Pardon SVD

  • O. Jan Ochliński SVD (kapelan sióstr w Raciborzu)

  • O. Paweł Rąpała SVD

  • Br. Edward Szczypta SVD

  • Br. Krzysztof Drabik SVD (ekonom domowy)
  • O. Józef Tatarczyk SVD

  • O. Jan Opara SVD (kapelan u sióstr w Jastrzębiu Zdr.)
  • O. Tomasz Laskowski SVD