• AccountKonto parafialne: 10 1050 1344 1000 0004 0042 7753

  • Papieska intencja
    Papieska intencja

    WRZESIEŃ 2022:

    Intencja powszechna: O zniesienie kary śmierci

    Módlmy się, aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

     

  • SPOWIEDŹ

    Stały konfesjonał

    jest czynny od poniedziałku do piątku 

    w godz. 8.00-12.00 a także od 18.15

    Spowiedź w soboty 8.00-8.30 a także od 18.15

    Spowiedź w niedziele przed każdą Mszą

    [za wyjątkiem Mszy o 5.15]

  • Porządek mszy
    Porządek mszy

    Niedziela:
    5:15, 7:00, 8:30, 10:00, 10:00 (Brzeziny), 11:30, 17:00

    Dni powszednie:
    6:00, 8:00, 18:30


  • Nasi zmarli
    Nasi zmarli

    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

  • Pielgrzymka

    W sobotę, 8 października, organizujemy parafialną pielgrzymkę do sanktuarium św. Rity w Głębinowie. W drodze powrotnej nawiedzimy kościół MB Bolesnej o. Werbistów w Nysie oraz klasztor sióstr Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji. Następnie udamy się na Górę św. Anny gdzie, jak będzie pogoda, odprawimy Drogę Krzyżową. Planowany powrót ok. 18.00. Koszt 50 zł. Wyjazd spod dworca PKP o 7.00. Zapisy na furcie klasztornej i w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

  • Adoracja Najświętszego Sakramentu
    Adoracja Najświętszego Sakramentu

    Wieczysta Adoracja

    od poniedziałku do piątku

    w godz. 8.30-18.00

  • Odwiedziny chorych

    Odwiedziny chorych odbywają się w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00.

    Uwaga! Kolejne odwiedziny chorych odbędą się w piątek,

    7 października 2022.

  • Msze Fatimskie

    Msze św. Fatimskie odprawiane są w każdy

    13 dzień miesiąca

    (za wyjątkiem niedziel).

    Porządek: 11.30 różaniec, 12.00 Msza św.;

    po Mszy nabożeństwo.

    Serdecznie zapraszamy!

  • Biuro parafialne
    Biuro parafialne

    Poniedziałek:  Nieczynne
    Wtorek: 17.00-17.30
    Środa: 17.00-17.30
    Czwartek: 8.30-9.15
    Piątek: 8.30-9.15
    Sobota: Nieczynne

    Furta klasztorna:

    Poniedziałek - Piątek:   8:00-12:00 i 14:00-17:00
    Sobota: Nieczynna
  • św. Rita
    św. Rita

    Dzień św. Rity jest celebrowany w każdy 22 dzień miesiąca (za wyjątkiem niedziel)

    Porządek: 18.00 nabożeństwo ku czci św. Rity z czytaniem wybranych losowo poleconych intencji i podziękowań.

    18.30 Msza św. w intencjach czcicieli św. Rity złożonych do skarbony ustawionej przed obrazem św. Rity.

    Serdecznie zapraszamy!

    Najbliższy Dzień św. Rity - 22 lipca (piątek)

  • Ochrona danych osobowych w Kościele

    W związku z wejściem w życie 25 maja 2018r. nowych wytycznych dotyczących ochrony danych osobowych (RODO) odnoszących się także do Kościoła Katolickiego zapraszamy do zapoznania się z niektórymi aspektami praktycznymi.

A A A
xx

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.08.2018 r.

5.15  Za żyjących i zmarłych parafian. 
7.00  a) Za zmarłych Annę i Engelberta – 20.
   b) Za zmarłych Zofię i Czesława Malewicz i córkę Marię. 
8.30  Za zmarłych Beatę Biel w 2 rocznicę śmierci, syna Tomasa, męża Józefa, siostrę Tereskę, rodziców z obojga stron.
10.00  a) Dziękczynno – błagalna w intencji Anny i Tomasza w 29 rocznicę ślubu. 
   b) Za zmarłych Gerarda Bańczyk, rodziców z obojga stron, zmarłych z rodzin Pająk, Dzierżęga, Dusza.
11.30  CHRZTY: Bartosz, Zygmunt Pietrzyk; Kajetan, Marek Dominas; Arkadiusz, Jan Bierza, Filip Mansfeld. 
17.00  Za zmarłych Annę Wieczorek, męża Pawła, zmarłych z rodzin Wieczorek, Bech, Kałuża i dusze czyśćcu cierpiące.
 

PONIEDZIAŁEK – Świętego Bernarda  – 20.08.2018 r.

6.00  Za zmarłych Annę i Engelberta – 21.
8.00  a) W intencji SVD. 
   b) Za zmarłą Annę Wanat w 30 dzień po śmierci.
18.30  a) Dziękczynno – błagalna w intencji Marceliny i Marcelego w 18 rocznicę urodzin.
   b) Dziękczynno – błagalna w intencji Anny i Tomasza w 2 rocznicę ślubu. 
 

WTOREK – Świętego Piusa X −  21.08.2018 r.

6.00  a) Za zmarłych rodziców Brachman, rodzeństwo i siostrzenicę Jadwigę.
   b) Za zmarła Teresę Solarską /od sąsiadów z ul. Dworcowej 3A/.
8.00  Za zmarłych Annę i Engelberta – 22.
18.30  a) Za zmarłych Urszulę w 2 rocznice śmierci, Władysława w 12 rocznicę śmierci - Pasionek, zmarłych z rodzin Pasionek, Dritter i Bandur.
   b) Za zmarłych Jerzego Cierniak w 1 rocznicę śmierci, rodziców i zmarłych z rodzin. 
 

ŚRODA – Wspomnienie NMP Królowej −  22.08.2018 r.

6.00  Za zmarłych Annę i Engelberta – 23.
8.00  a) W intencji Renaty Groborz z rodziną o zdrowie i Boże Błogosławieństwo.
   b) Za zmarłego Maksymiliana Wypler. 
18.30  a) Za zmarłego Wojciecha Wyżgoł na pamiątkę urodzin.
   b) Za zmarłych Benedykta Szweda w rocznicę śmierci, rodziców, rodzeństwo z obu stron.
 

CZWARTEK – 23.08.2018 r.

6.00  Za zmarłych Annę i Engelberta – 24.
8.00  Za zmarłą Reginę Goły /od sąsiadów/. 
12.00  Ślub: Mateusz Gaj i Ewelina Łętocha.
18.30  a) Za zmarłego Józefa Kotas z okazji urodzin. 
   b) Za zmarłego Stanisława Chowaniec w 30 dzień po śmierci.
 

PIĄTEK – Świętego Bartłomieja  − 24.08.2018 r.

6.00  Za zmarłych Annę i Engelberta – 25.
8.00  Dziękczynno – błagalna w intencji Marii i Ryszarda Kojzar w 50 r. ślubu.
18.30  a) Za zmarłych Anielę i Władysława Kic, wnuka Andrzeja, zmarłych z rodzin Kic, Gilarski, Batycki. 
   b) Za zmarłą Marię Gajdeczka.
   c) Za zmarłą Teresę Solarską /od sąsiadów z ul. Dworcowej 3A/. 
 

SOBOTA − 25.08.2018 r.

6.00  Za zmarłych Annę i Engelberta – 26.
8.00  a) Dziękczynna z a dar Apostolstwa S. Faustyny oraz wzrost Dzieła Bożego Miłosierdzia na całym świecie. 
   b) Za zmarłą Krystynę Grad w 30 dzień po śmierci.
12.00  Ślub: Michał Domin i Daria Holesz.
18.30  a) Za zmarłych Maksymiliana Kula w rocznicę śmierci, żonę Hildegardę, rodziców z obojga stron i zięcia Piotra.
   b) Za zmarłych Łucję i Ryszarda Wawoczny.
 

XXI NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ − 26.08.2018 r.

5.15  Za żyjących i zmarłych parafian. 
7.00  Za zmarłych Annę i Engelberta – 27.
8.30  Za zmarłych Hildegardę Suliga w rocznicę śmierci, zmarłych z rodzin Legutko, Szymała, Kryszczyszyn. 
10.00  Dziękczynno – błagalna w intencji Izabeli i Igora Krawczyk w 15 rocznicę ślubu. 
11.30  Za zmarłych Helenę i Janusza Ossowskich i zmarłych z rodzin Ossowski i Kozłowski. 
17.00  Za zmarłych Janinę i Stanisława Paluch, Joannę i Jana Stencel, Małgorzatę i Antoniego Spendel, Cecylię i Henryka Firla, Stanisława Sacawa, zmarłych z rodzin Paluch, Stencel i Piwoński.