• AccountKonto parafialne: 10 1050 1344 1000 0004 0042 7753

 • SPOWIEDŹ

  Do 31 sierpnia stały konfesjonał

  jest czynny od poniedziałku do piątku 

  w godz. 8.00-10.00 a także 18.15-18.30

  Spowiedź w soboty 8.00-8.30 i 18.15-18.30

  Spowiedź w niedziele przed każdą Mszą

  [za wyjątkiem Mszy o 5.15]

 • Papieska intencja
  Papieska intencja

  SIERPIEŃ 2022:

  Intencja powszechna: Za małych i średnich przedsiębiorców

  Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

 • Porządek mszy
  Porządek mszy

  Niedziela:
  5:15, 7:00, 8:30, 10:00, 10:00 (Brzeziny), 11:30, 17:00

  Dni powszednie:
  6:00, 8:00, 18:30


 • Nasi zmarli
  Nasi zmarli

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu
  Adoracja Najświętszego Sakramentu

  Wieczysta Adoracja

  od poniedziałku do piątku

  w godz. 8.30-18.00

 • Odwiedziny chorych

  Odwiedziny chorych odbywają się w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00.

  Uwaga! Kolejne odwiedziny chorych odbędą się w piątek,

  2 września 2022.

 • Msze Fatimskie

  Msze św. Fatimskie odprawiane są w każdy

  13 dzień miesiąca

  (za wyjątkiem niedziel).

  Porządek: 11.30 różaniec, 12.00 Msza św.;

  po Mszy nabożeństwo.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Biuro parafialne
  Biuro parafialne

  Poniedziałek:  Nieczynne
  Wtorek: 17.00-17.30
  Środa: 17.00-17.30
  Czwartek: 8.30-9.15
  Piątek: 8.30-9.15
  Sobota: Nieczynne

  Furta klasztorna:

  Poniedziałek - Piątek:   8:00-12:00 i 14:00-17:00
  Sobota: Nieczynna
 • św. Rita
  św. Rita

  Dzień św. Rity jest celebrowany w każdy 22 dzień miesiąca (za wyjątkiem niedziel)

  Porządek: 18.00 nabożeństwo ku czci św. Rity z czytaniem wybranych losowo poleconych intencji i podziękowań.

  18.30 Msza św. w intencjach czcicieli św. Rity złożonych do skarbony ustawionej przed obrazem św. Rity.

  Serdecznie zapraszamy!

  Najbliższy Dzień św. Rity - 22 lipca (piątek)

 • Ochrona danych osobowych w Kościele

  W związku z wejściem w życie 25 maja 2018r. nowych wytycznych dotyczących ochrony danych osobowych (RODO) odnoszących się także do Kościoła Katolickiego zapraszamy do zapoznania się z niektórymi aspektami praktycznymi.

A A A
 1. Dzisiaj obchodzimy VI Niedzielę Wielkanocną, która jest zarazem dniem naszego parafialnego odpustu. Niech nasza patronka – Królowa Apostołów wszystkim Parafianom i Gościom hojnie błogosławi i wspiera swoimi modlitwami. Misjonarzom Werbistom, którzy od 100 lat posługują w Rybniku niech wyprasza nowe powołania i umacnia w misyjnym posłannictwie.
 2. O 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Przypominamy, że nabożeństwa majowe są odprawiane w tygodniu o 18.00 a w niedziele o 16.30.
 3. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji. Za tydzień kolekta będzie na potrzeby naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych nawiązujące również do uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, którą będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. W tych dniach będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla pracujących w rolnictwie i o dobre urodzaje. W poniedziałek nabożeństwo przy krzyżu na ul. Parkowej prowadzi o. Maciej, we wtorek na ul. Świerklańskiej prowadzi o. Juliusz a w środę na Brzezinach prowadzi o Proboszcz. Początek nabożeństw o godz. 17.00.
 5. We wtorek, o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencjach czcicieli św. Rity. Z racji nabożeństw majowych, nabożeństwa ku czci św. Rity w tym miesiącu nie będzie.
 6. W środę nie będzie kręgu biblijnego. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. Radia Maryja i TV Trwam. Po Mszy zapraszamy na spotkanie w salce biura.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.
 8. Przypominamy, że do 4 czerwca można zgłaszać kandydatów do Rady Parafialnej. W tym celu, z tyłu kościoła, została wystawiona specjalna skrzynka, do której prosimy składać kartkę z czytelnie napisaną proponowaną osobą (imię i nazwisko). Ważne, by była to osoba pełnoletnia i mieszkająca na terenie naszej parafii. Wybory Rady Parafialnej polecajmy w modlitwach do Ducha Świętego.
 9. Od czwartku, 26 Maja, z okazji Dnia Matki, będziemy odprawiać osiem Mszy św. zbiorowych w intencji poleconych żyjących i zmarłych matek. Stosowne druki są wyłożone na stoliku misyjnym. Można je wypełnić i złożyć w zakrystii lub na furcie klasztornej.
 10. Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy będziemy odmawiać w czasie nabożeństw majowych.
 11. Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa w rozpoczętym, nowym tygodniu.