• AccountKonto parafialne: 10 1050 1344 1000 0004 0042 7753

 • Papieska intencja
  Papieska intencja

  GRUDZIEŃ 2021:

  Intencja powszechna: Katecheci


  Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego — aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.

 • STAŁY KONFESJONAŁ

  Stały konfesjonał jest 

  czynny od poniedziałku do piątku

  w godz. 8.00-12.00

 • Porządek mszy
  Porządek mszy

  Niedziela:
  5:15, 7:00, 8:30, 10:00, 10:00 (Brzeziny), 11:30, 17:00

  Dni powszednie:
  6:00, 8:00, 18:30

  NA MSZACH TRZEBA ZACHOWAĆ BEZPIECZNY ODSTĘP I  MIEĆ ZAŁOŻONĄ MASECZKĘ.

 • Nasi zmarli
  Nasi zmarli

  Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie...

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu
  Adoracja Najświętszego Sakramentu

  Od poniedziałku do piątku:

  od 8:30 do 18:00

 • Odwiedziny chorych

  Odwiedziny chorych odbywają się w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00.

  Uwaga! Kolejne, świąteczne odwiedziny chorych odbędą się w piątek,

  17 grudnia 2021.

 • Biuro parafialne
  Biuro parafialne

  Poniedziałek:  Nieczynne
  Wtorek: 17.00-17.30
  Środa: 17.00-17.30
  Czwartek: 8.30-9.15
  Piątek: 8.30-9.15
  Sobota: Nieczynne

  Furta klasztorna:

  Poniedziałek - Piątek:   8:00-12:00 i 14:00-17:00
  Sobota: Nieczynna
 • Ochrona danych osobowych w Kościele

  W związku z wejściem w życie 25 maja 2018r. nowych wytycznych dotyczących ochrony danych osobowych (RODO) odnoszących się także do Kościoła Katolickiego zapraszamy do zapoznania się z niektórymi aspektami praktycznymi.

 • Bierzmowanie
  Bierzmowanie

  Kandydaci do bierzmowania z klas ósmych mają spotkanie formacyjne w piątek (3.12) po Mszy o 18.30. 

 • Odwiedziny duszpasterskie

  Plan kolędy dla parafian, którzy zdecydują się ją przyjąć, znajduje się w stopce OGŁOSZENIA. Mieszkańców ulic, wyznaczonych na poszczególne dni, chcących przyjąć kapłana prosimy o osobiste, telefoniczne, bądź mailowe potwierdzenie. Odwiedzimy bowiem tylko te rodziny i osoby, które wcześniej w ten sposób zgłoszą zamiar przyjęcia kolędy. Zgłoszenia do 2 grudnia 2021!

A A A

1. Dzisiaj obchodzimy XVI Niedzielę Zwykłą roku liturgicznego. Do końca wakacji nie będzie niedzielnych nabożeństw popołudniowych.
2. Kolekty dzisiejszej i przyszłej niedzieli są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na kolektę remontową. Wyniosła ona blisko 7000 zł. W ostatnim tygodniu zostały wycięte drzewa i pielęgnacyjnie przycięte dęby rosnące bezpośrednio przy kościele. Koszt tej inwestycji wyniósł 3400 zł. W tym tygodniu natomiast planujemy odremontowanie i wymalowanie głównego wejścia do kościoła. Raz jeszcze Bóg zapłać za wszystkie ofiary również te, które zostają przekazane bezpośrednio na konto parafialne.
3. Do końca wakacji posługa w stałym konfesjonale będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-10.00.
4. Przypominamy, że została zniesiona dyspensa od uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Nadal obowiązuje noszenie maseczek w kościele.
5. W przyszłą niedzielę, 25 lipca, obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców. Po Mszach św. zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo kierowcom oraz poświęcone samochody. W związku z tym prosimy o możliwie bliskie parkowanie samochodów na parkingu i terenie przykościelnym. Z tyłu kościoła, tak jak w roku ubiegłym, zostanie umieszczona skarbona, do której będzie można składać ofiary na zakup pojazdów mechanicznych dla misjonarzy.
6. Decyzją o. Prowincjała, naszą wspólnotę zakonną opuści o. Marek Pardon, któremu już dziś dziękujemy za wszelką pomoc duszpasterską w naszej parafii. O. Markowi życzymy zdrowia i mocy Ducha Św. w nowych obowiązkach kapłańskich i duszpasterskich.
7. W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienia: wtorek bł. Czesława; czwartek św. Marii Magdaleny; piątek św. Brygidy a w sobotę św. Kingi.
8. W czwartek, 22 lipca, o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity, po którym będzie Msza św. w intencjach poleconych przez jej czcicieli.
9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym, nowym tygodniu.