• AccountKonto parafialne: 10 1050 1344 1000 0004 0042 7753

  • SPOWIEDŹ

    Stały konfesjonał

    jest czynny od poniedziałku do piątku 

    w godz. 8.00-12.00 a także od 18.15

    Spowiedź w soboty 8.00-8.30 a także od 18.15

    Spowiedź w niedziele przed każdą Mszą

    [za wyjątkiem Mszy o 5.15]

  • Papieska intencja
    Papieska intencja

    GRUDZIEŃ 2022:

    Intencja powszechna: Za organizacje wolontariatu

    Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.

  • BARBÓRKA
    BARBÓRKA

    W niedzielę, 4 grudnia, obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Barbary patronki górników. O godzinie 11.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji górników i ich rodzin.

  • RORATY

    W czasie Adwentu zapraszamy na Msze św. Roratnie, które będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.

  • Porządek mszy
    Porządek mszy

    Niedziela:
    5:15, 7:00, 8:30, 10:00, 10:00 (Brzeziny), 11:30, 17:00

    Dni powszednie:
    6:00, 8:00, 18:30


  • Adoracja Najświętszego Sakramentu
    Adoracja Najświętszego Sakramentu

    Wieczysta Adoracja

    od poniedziałku do piątku

    w godz. 8.30-18.00

  • Odwiedziny chorych

    Odwiedziny chorych odbywają się w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00.

    Uwaga! Kolejne odwiedziny chorych odbędą się w piątek,

    2 grudnia 2022.

  • Msze Fatimskie

    Msze św. Fatimskie odprawiane są w każdy

    13 dzień miesiąca

    (za wyjątkiem niedziel).

    Porządek: 11.30 różaniec, 12.00 Msza św.;

    po Mszy nabożeństwo.

    Serdecznie zapraszamy!

  • Biuro parafialne
    Biuro parafialne

    Poniedziałek:  Nieczynne
    Wtorek: 17.00-17.30
    Środa: 17.00-17.30
    Czwartek: 8.30-9.15
    Piątek: 8.30-9.15
    Sobota: Nieczynne

    Furta klasztorna:

    Poniedziałek - Piątek:   8:00-12:00 i 14:00-17:00
    Sobota: Nieczynna
  • św. Rita
    św. Rita

    Dzień św. Rity jest celebrowany w każdy 22 dzień miesiąca (za wyjątkiem niedziel)

    Porządek: 18.00 nabożeństwo ku czci św. Rity z czytaniem wybranych losowo poleconych intencji i podziękowań.

    18.30 Msza św. w intencjach czcicieli św. Rity złożonych do skarbony ustawionej przed obrazem św. Rity.

    Serdecznie zapraszamy!

    Najbliższy Dzień św. Rity - 22 lipca (piątek)

  • Ochrona danych osobowych w Kościele

    W związku z wejściem w życie 25 maja 2018r. nowych wytycznych dotyczących ochrony danych osobowych (RODO) odnoszących się także do Kościoła Katolickiego zapraszamy do zapoznania się z niektórymi aspektami praktycznymi.

  • Odwiedziny duszpasterskie

    Plan kolędy dla parafian, którzy zdecydują się ją przyjąć, znajduje się w stopce OGŁOSZENIA Ich porządek jest też umieszczony w ogłoszeniach niedzielnych.

A A A
xx

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.10.2018 r.

5.15  Za żyjących i zmarłych parafian.
7.00  a) Za zmarłego Andrzeja Prudel – G28.
   b) Za zmarłych rodziców Małgorzatę i Józefa Hyła /27/.
8.30  a) Za zmarłych Waldemara i Irenę Skorupa.
   b) Za zmarłych Joachima i Marię Brachmańskich.
10.00  Dziękczynno- błagalna w intencji Wandy Lasończyk w 2 rocznicę urodzin.
11.30  a) Dziękczynno- błagalna w intencji Anny i Antoniego Pierchała w 60 rocznicę ślubu. 
   b) Dziękczynno- błagalna w intencji Joanny i Tomasza Śliwińskich w 25 rocznicę ślubu.
17.00  Za zmarłego Jana Seweryn w 8 rocznicę śmierci.
 

PONIEDZIAŁEK − 29.10.2018 r.

6.00  Za zmarłego Andrzeja Prudel – G29.
8.00  Za zmarłą Kornelie Dziwoki w 17 rocznicę śmierci. 
18.30  a) Za zmarłych Julię Tobiasz, córkę Janinę, zięcia Jerzego i pokrewieństwo. 
   b) Dziękczynno- błagalna w intencji Zbigniewa i Emilii w rocznicę urodzin.
   c) Za zmarłych rodziców Małgorzatę i Józefa Hyła /28/
 

WTOREK – Rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach − 30.10.2018

6.00  Za zmarłego Andrzeja Prudel – G30.
8.00  Za zmarłych rodziców Małgorzatę i Józefa Hyła /29/.
18.30  a) Za zmarłego Karola Gołczyk.
   b) Za zmarłego Bronisława Bzdyrę w 2 rocznicę śmierci, żonę Mariannę, syna Jana, rodziców z obojga stron, Lucynę i Stanisława Żurek.
   c) Za zmarłego Rufina Hartman w 9 rocznicę śmierci. 
 

ŚRODA − 31.10.2018 r.

6.00  Za zmarłą Annę Wanat – G1.
8.00  a) Za zmarłego Jerzego Słupik /od sąsiadów z ul. Dworcowej 5/.
   b) W intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, duchowieństwa i wszystkich dzieł powstałych przy Radiu Maryja i Telewizji Trwam, za żyjących i zmarłych ofiarodawców.
18.30  a) Za zmarła Annę Nowak.
   b) Za zmarłych rodziców Małgorzatę i Józefa Hyła /30/.
   c) Za zmarłego Wiesława Dunin.
 

CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH −  01.11.2018 r.

5.15  Za zmarłych zalecanych.
7.00  Za zmarłych Jana i Paulinę Kiepas.
8.30  a) Za zmarłych Edwarda Kocztorz, żonę Krystynę i rodziców z obu stron. 
   b) Za zmarłą Annę Wanat – G2.
10.00  a) W intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
   b) Za zmarłych rodziców Jana i Janę Forczmańskich, Mariannę i Aleksandra Kołodziejskich, Henryka Markiewkę i zmarłych z rodzin z obu stron.
11.30  Za parafian żyjących i zmarłych.
17.00  Za zmarłego Leona Fajkis.
 

PIĄTEK –WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – 02.11.2018 r

6.00  Za zmarłych Współbraci SVD.
8.00  a) Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. 
   b) Za zmarłą Jadwigę Jarosz. 
10.00  a) Za zmarłych zalecanych.
   b) Za zmarłych Pawła Kuśka, żony Zofię i Annę, zmarłych z rodzin Kuśka, Kempny i Soroka. 
18.30  a) Za zmarłego Tadeusza Jordan.
   b) Za zmarłych Józefa Przybysławskiego, rodziców z obu stron i rodzeństwo.
   c) Za zmarłą Annę Wanat – G3.
 

SOBOTA − 03.11.2018 r.

6.00  Za zmarłą Annę Wanat – G4.
8.00  a) Do Niepokalanego Serca NMP w intencji powołanych. 
   b) Za zmarłego Daniela Kosztyrę w 1 rocznicę śmierci.
   c) Za zmarłych zalecanych.
18.30  a) Dziękczynno- błagalna w intencji Moniki w 45 rocznicę urodzin.
   b) Za zmarłych rodziców z obu stron, Wawrzyńca i Franciszkę Kostka, Walentego i Marię Watras, Irenę Gołąbek, dusze w czyśćcu cierpiące.
 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.11.2018 r.

5.15  Za żyjących i zmarłych parafian.
7.00  a) Za zmarłych zalecanych.
   b) Za zmarłego Adama Wójcik z okazji urodzin. 
8.30  a) Za zmarłych Andrzeja Borkowskiego, rodziców i zmarłych z rodzin Borkowski i Świeściak.
   b) Za zmarłego Stanisława Michalik z okazji 80 rocznicy urodzin.
10.00  Za zmarłą Annę Wanat – G5.
   Za zmarłych Hildegardę Winkler w 8 rocznicę śmierci i męża Henryka.
11.30  a) Dziękczynno- błagalna w intencji rodziny Smusz.
   b) Dziękczynno- błagalna w intencji Tadeusza Sosna z okazji 70 rocznicy urodzin.
17.00  Za zmarłych Danielę Widerską w 18 rocznicę śmierci i jej rodziców.