• Papieska intencja
    Papieska intencja

    LIPIEC 2019:

    Intencja powszechna: o sprawiedliwość.

    Aby osoby wymierzające sprawiedliwość kierowały się uczciwością i aby obecna na świecie niesprawiedliwość nie miała ostatniego słowa.

  • Porządek mszy

    Niedziela:
    5:15, 7:00, 8:30, 10:00, 10:00 (Brzeziny), 11:30, 17:00

    Dni powszednie:
    6:00, 8:00, 18:30

    Msze dodatkowe w tygodniu:
    W pierwszy piątek: godz. 17.00
    W trzecią środę:  godz. 15.00
    W trzeci piątek:  godz. 15.00

  • Spowiedź

    Od poniedziałku - piątku (do 16.VI):
    od 8.00 - 12.00 (stały konfesjonał)
    od 18.00 - 18.30

    Od poniedziałku - piątku (od 17.VI - 31.VIII):
    od 8.00 - 10.00 (stały konfesjonał)
    od 18.00 - 18.30

    W sobotę:
    od 8.00 - 8.30 i od 18.00 - 18.30

    W niedzielę:
    pół godziny przed mszą św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00

    W niedziele i świętą nie spowiadamy podczas mszy świętych!

  • Adoracja Najświętszego Sakramentu
    Adoracja Najświętszego Sakramentu

    Od poniedziałku do piątku:

    od 8:30 do 18:30

     

  • Odwiedziny chorych

    Odwiedziny chorych odbywają się w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00.
    W miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień) odwiedziny chorych są zawieszone.

    W pilnych przypadkach uprasza się o skontaktowanie się z duszpasterzami.

    Chorych, którzy pierwszy raz chcą odwiedzin, należy zgłosić bezpośrednio u proboszcza, wikarych lub w biurze parafialnym.

  • Biuro parafialne
    Poniedziałek:  Nieczynne
    Wtorek: 16.00-17.30
    Środa: 8.30-9.00 i 17.00-17.30
    Czwartek: 8.30-9.00 i 17.00-17.30
    Piątek: 8.30-9.00
    Sobota: Nieczynne

    Furta klasztorna:

    Poniedziałek - Piątek:   8:00-12:00 i 14:00-17:00
    Sobota: 8:00-12:00

  • Caritas parafialny
    Caritas parafialny

    Osoby potrzebujące używaną odzież mogą zgłaszać się do parafialnego oddziału CARITAS czynnego:

    • w środy od godz. 9.00 – 10.00
    • w I czwartek miesiąca od godz. 16.00 – 17.00.
  • Ochrona danych osobowych w Kościele

    W związku z wejściem w życie 25 maja 2018r. nowych wytycznych dotyczących ochrony danych osobowych (RODO) odnoszących się także do Kościoła Katolickiego zapraszamy do zapoznania się z niektórymi aspektami praktycznymi.

A A A
xx

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2019 r.

5.15  Dziękczynno – błagalna w intencji wnuka Marcina w 18 rocznicę urodzin /od dziadków Doroty i Alfreda/.
7.00  Dziękczynno – błagalna w intencji Stefanii Magiera.
8.30  Za zmarłych Adama Soczek w 9 r. śmierci, rodziców z obu stron i rodzeństwo.
10.00  Dziękczynno – błagalna w intencji Piotra i Pawła w 18 rocznicę urodzin.
11.30  MSZA ŚWIĘTA PRYMICYJNA O. Pawła Dudzika SJ.
   a) Dziękczynno – błagalna w intencji Agnieszki i Adama w 35 rocznicę ślubu i całej rodziny.
   b) Dziękczynno – błagalna w intencji Elżbiety i Teodora w 45 rocznicę ślubu.
17.00  Za zmarłych Adriana Rojek w 15 rocznicę śmierci.
 

PONIEDZIAŁEK – 01.07.2019 r.

6.00  Za zmarłego Emanuela Zdrzałek – G1.
8.00  a) W intencji O. Proboszcza z okazji urodzin o dary Ducha Świętego.
   b) W intencji Marzeny i Helmiego o dary Ducha Świętego.
18.30  a) Za zmarłych rodziców Łucję i Jana Gregulec, zmarłe dwie siostry i brata.
   b) Za zmarłego Andrzeja Gawliczka w 1 rocznicę śmierci.
 

WTOREK – 02.07.2019 r.

6.00  Za zmarłego Emanuela Zdrzałek – G2.
8.00  Za zmarła Janinę Hojnacką w 2 rocznicę śmierci.
18.30  a) Za zmarłego Józefa Hyła w 15 rocznicę śmierci.
   b) Dziękczynno – błagalna w intencji Marii w 80 rocznicę urodzin i wnuczki Agnieszki w 18 rocznicę urodzin.
 

ŚRODA – Świętego Tomasza − 03.07.2019 r.

6.00  Za zmarłego Emanuela Zdrzałek – G3.
8.00  Za zmarłych z rodzinami Marię i Franciszka Jarosz, Jadwigę i Augustyna Pitlok, Hildegardę i Jana Zuber, Amelię i Alojzego Waliczek oraz Annę Bąk.
18.30  a) Za zmarłych Jerzego Heliosz, Antonię i Augustyna Mazurek.
   b) Za zmarłych Antoniego i Małgorzatę Wengierski.
 

CZWARTEK – 04.07.2019 r.

6.00  Za zmarłego Emanuela Zdrzałek – G4.
8.00  O nowe, liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
12.00  Ślub: Paweł Adamski i Joanna Filec.
18.30  a) Za zmarłych Klarę Strupowską i dwóch mężów.
   b) Za zmarłą Elżbietę Kolarczyk w 10 rocznicę śmierci.
 

PIĄTEK – 05.07.2019 r.

6.00  Za zmarłego Emanuela Zdrzałek – G5.
8.00  a) Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. 
   b) W intencji SVD.
18.30  a) Za zmarłą Hildegardę Vorreiter w 1 rocznicę śmierci.
   b) Za zmarłych Antoniego Mrozek w rocznicę śmierci oraz żonę Gertrudę.
 

SOBOTA – Błogosławionej Marii Ledóchowskiej −  06.07.2019 r.

6.00  Za zmarłego Emanuela Zdrzałek – G6.
8.00  a) Do Niepokalanego Serca NMP w intencji powołań.
   b) Za zmarłych Jana Nowaka w 2 rocznicę śmierci i jego rodziców.
18.30  a) Za zmarłych męża Roberta Pokoj i jego rodziców.
   b) Za zmarłych Annę, Gertrudę i Józefa Zmarzły.
   c) Za zmarłych Agnieszkę i Alojzego Dziewiur, Teresę i Szczepana Kostka oraz córkę Ewę.
 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.07.2019 r.

5.15  Za parafian żyjących i zmarłych.
7.00  Za zmarłych Barbarę Puchała w 10 rocznicę śmierci, zmarłych z rodzin Puchałów i Nocuniów.
8.30  a) Za zmarłego Józefa Paszek.
   b) Dziękczynno – błagalna w intencji Małgorzaty i wnuczka.
10.00  a) Za zmarła Gertrudę Zając w rocznicę śmierci.
   b) Za zmarła Mariannę Szczerbińską w rocznicę śmierci.
11.30  Dziękczynno – błagalna w intencji Haliny w 80 rocznicę urodzin.
17.00  Za zmarłego Emanuela Zdrzałek – G7.