• AccountKonto parafialne: 10 1050 1344 1000 0004 0042 7753

A A A
  1. Ks. abp Metropolita Katowicki zarządza cyt. "Mając na uwadze, że całe terytorium naszego kraju objęto tzw. czerwoną strefą, wszystkim wiernym udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania wyżej wymienionej regulacji.
  2. O godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu nabożeństwa odprawiamy o godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy.
  3. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli są przeznaczone na bieżące potrzeby naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
  4. W piątek nie będzie Mszy św. szkolnej.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym roku nie będzie tradycyjnej procesji na rybnickim cmentarzu. Wieczorem, o 16.15 w kościele, odprawimy nabożeństwo różańcowe za zmarłych z czytaniem wypominek, po którym będzie Msza św. recytowana. Nabożeństwa różańcowe za zmarłych będą odprawiane do soboty, 7 listopada. Natomiast Msze św. za zmarłych poleconych będą odprawiane przez cały miesiąc. Stosowne formularze są wyłożone pod chórem. Zainteresowanych prosimy, by je czytelnie wypełnić i składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.
  6. Prosimy, by nie zapominać o zachowaniu bezpiecznego dystansu w kościele oraz o zakładaniu maseczek. Prosimy wiernych, by przed przyjęciem komunii św. do ust lub na rękę przyklęknąć na jedno kolano. Niech będzie to wyrazem naszego głębokiego szacunku i czci wobec Najśw. Sakramentu.
  7. W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje na rok 2021.
  8. Z tej racji, że w tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych, pragniemy poinformować, że gdyby ktoś chciał przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym to prosimy o zgłoszenie w zakrystii, na furcie klasztornej, telefonicznie lub mailowo. Trzeba będzie podać nazwisko, adres oraz nr tel. kontaktowego. W odpowiednim czasie sporządzimy listę ulic oraz dni, kiedy kolęda się odbędzie.
  9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknej niedzieli, zdrowia oraz wielu Bożych łask w rozpoczętym, nowym tygodniu. Kto nie może uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych w kościele, zachęcamy do rodzinnej modlitwy o ustanie pandemii w domach, o 20.30.