• Spowiedź wielkopostna
    Spowiedź wielkopostna

    Poniedziałek - środa (Wielki Tydzień):

    8.00 - 12.00 i 16.00 - 18.30

    Czwartek - piątek (Wielki Tydzień):

    8.00 - 12.00 i 16.00 - 18.00

    W Wielką Sobotę od 8.00 do 12.00.

  • Adoracja

    Wielki Czwartek
    Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 24.00

    Wielki Piątek
    Adoracja w ciemnicy od 8.00 - 18.00
    Po liturgii Męki Pańskiej adoracja przy grobie do godz. 24.00

    Wielka Sobota
    Adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie od 8.00 - 21.00

    PLAN TRIDUUM PASCHALNEGO

  • Papieska intencja
    Papieska intencja

    KWIECIEŃ 2019:

    Intencja powszechna: za pracowników na obszarach wojennych.

    Za lekarzy i ich współpracowników humanitarnych na terenach objętych wojną, którzy ryzykują swoje własne życie dla ocalenia życia innych.

  • Porządek mszy

    Niedziela:
    5:15, 7:00, 8:30, 10:00, 10:00 (Brzeziny), 11:30, 17:00

    Dni powszednie:
    6:00, 8:00, 18:30

    Msze dodatkowe w tygodniu:
    W pierwszy piątek: godz. 17.00
    W trzecią środę:  godz. 15.00
    W trzeci piątek:  godz. 15.00

  • Odwiedziny chorych

    Odwiedziny chorych odbywają się w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00.

    Chorych, którzy pierwszy raz chcą odwiedzin, należy zgłosić bezpośrednio u proboszcza, wikarych lub w biurze parafialnym.

  • Biuro parafialne
    Poniedziałek:  Nieczynne
    Wtorek: 16.00-17.30
    Środa: 8.30-9.00 i 17.00-17.30
    Czwartek: 8.30-9.00 i 17.00-17.30
    Piątek: 8.30-9.00
    Sobota: Nieczynne

    Furta klasztorna:

    Poniedziałek - Piątek:   8:00-12:00 i 14:00-17:00
    Sobota: 8:00-12:00

  • Caritas parafialny
    Caritas parafialny

    Osoby potrzebujące używaną odzież mogą zgłaszać się do parafialnego oddziału CARITAS czynnego:

    • w środy od godz. 9.00 – 10.00
    • w I czwartek miesiąca od godz. 16.00 – 17.00.
  • Ochrona danych osobowych w Kościele

    W związku z wejściem w życie 25 maja 2018r. nowych wytycznych dotyczących ochrony danych osobowych (RODO) odnoszących się także do Kościoła Katolickiego zapraszamy do zapoznania się z niektórymi aspektami praktycznymi.

A A A
xx

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.02.2019 r.

5.15  Za zmarłego O. Józefa Bzika – G4.
7.00  Za zmarłych Annę i Jana Pękała oraz zmarłych z rodzin Zielonka i Karpicki.
8.30  Za zmarłego Adama Wójcik w 2 rocznicę śmierci.
10.00  Za zmarłego dziadka Stanisława Trytek w 11 rocznicę śmierci, babcię Marię, wujka Stanisława i ciocię Lidię.
11.30  Dziękczynno- błagalna w intencji Marty i Marcina Szczepanek.
17.00  a) Za zmarłego Augustyna Pszczółka w 6 rocznicę śmierci.
   b) Za zmarłą Wandę Fojt.
 

PONIEDZIAŁEK – 04.02.2019 r.

6.00  Za zmarłego O. Józefa Bzika – G5.
8.00  Za zmarłych Bernarda Szymura, matkę Marię i ojca Edwarda.
18.30  a) Za zmarłą Annę Kraus w 5 rocznicę śmierci.
   b) Za zmarłych Weronikę Jasik w rocznicę urodzin, zmarłych rodziców, teściów i pokrewieństwo.
 

WTOREK – Świętej Agaty − 05.02.2019 r.

6.00  Za zmarłego O. Józefa Bzika – G6.
8.00  Za zmarłych Mariana Wybrańczyk, Józefa Mośko w 2 rocznicę śmierci, rodziców, braci oraz Katarzynę i Augustyna Bartoszek.
18.30  a) Za zmarłą Renatę Luberską /od koleżanek z referatu Finansowego Lokomotywowni Rybnik/.
   b) Za zmarłych rodziców Jadwigę i Józefa Szolc, syna Jana, synową Stefanię.
 

ŚRODA – Świętych Pawła Miki i Towarzyszy − 06.02.2019 r.

6.00  Za zmarłego O. Józefa Bzika – G7.
8.00  Za zmarłych Aniele Ochojski, męża Huberta, synową Eugenię, zięcia Erwina i rodziców z obu stron.
18.30  a) Za zmarłych Gerarda Baron w 2 rocznicę śmierci, rodziców, teściów oraz dziadków.
   b) Za zmarłą Jadwigę Szewioła w 4 rocznicę śmierci.
 

CZWARTEK – 07.02.2019 r.

6.00  Za zmarłego O. Józefa Bzika – G8.
8.00  a) O nowe liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 
   b) Za zmarłego Jana Suwała.
18.30  Za zmarłych męża Erazma Brzozowskiego, siostrę Krystynę Bazułka, brata Ryszarda Boczek oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
 

PIĄTEK − 08.02.2019 r.

6.00  Za zmarłego O. Józefa Bzika – G9.
8.00  a) Dziękczynno- błagalna w intencji Beaty Lorenczyk w 50 rocznicę urodzin /od rodziców/.
   b) Grupa Miłosierdzia.
18.30  Dziękczynno- błagalna w intencji Lucyny Góreckiej w 50 rocznicę urodzin.
 

SOBOTA – 09.02.2019 r.

6.00  Za zmarłego O. Józefa Bzika – G10.
8.00  Dziękczynno- błagalna w intencji Daniela Budka w 50 rocznicę urodzin.
18.30  a) Dziękczynno- błagalna w intencji Elżbiety Wypiór w 70 rocznicę urodzin.
   b) Za parafian żyjących i zmarłych.
 

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.02.2019 r.

5.15  Za zmarłego O. Józefa Bzika – G11.
7.00  Za zmarłą Jolantę Wójcik /od sąsiadów/.
8.30  Za zmarłych Mariannę Płuciennik i męża Antoniego.
10.00  a) Za zmarłych Aniele i Edwarda Lizak.
   b) Za zmarłego Wernera Kowalik w 20 rocznicę śmierci.
11.30  Dziękczynno- błagalna w intencji Elżbiety i Laury z okazji urodzin.
17.00  a) W intencji Ojczyzny.
   b) Za zmarłych Jerzego Bujak, Jerzego Kowalczyk oraz za rodziców i rodziny.