• Papieska intencja
    Papieska intencja

    SIERPIEŃ 2019:

    Intencja ewangelizacyjna: za rodziny.

    Aby rodziny, przez życie modlitwy i miłości, stawały się coraz lepszymi “szkołami prawdziwego wzrostu człowieczeństwa”.

  • Porządek mszy

    Niedziela:
    5:15, 7:00, 8:30, 10:00, 10:00 (Brzeziny), 11:30, 17:00

    Dni powszednie:
    6:00, 8:00, 18:30

    Msze dodatkowe w tygodniu:
    W pierwszy piątek: godz. 17.00
    W trzecią środę:  godz. 15.00
    W trzeci piątek:  godz. 15.00

  • Spowiedź

    Od poniedziałku - piątku (do 16.VI):
    od 8.00 - 12.00 (stały konfesjonał)
    od 18.00 - 18.30

    Od poniedziałku - piątku (od 17.VI - 31.VIII):
    od 8.00 - 10.00 (stały konfesjonał)
    od 18.00 - 18.30

    W sobotę:
    od 8.00 - 8.30 i od 18.00 - 18.30

    W niedzielę:
    pół godziny przed mszą św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00

    W niedziele i świętą nie spowiadamy podczas mszy świętych!

  • Adoracja Najświętszego Sakramentu
    Adoracja Najświętszego Sakramentu

    Od poniedziałku do piątku:

    od 8:30 do 18:30

     

  • Odwiedziny chorych

    Odwiedziny chorych odbywają się w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00.
    W miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień) odwiedziny chorych są zawieszone.

    W pilnych przypadkach uprasza się o skontaktowanie się z duszpasterzami.

    Chorych, którzy pierwszy raz chcą odwiedzin, należy zgłosić bezpośrednio u proboszcza, wikarych lub w biurze parafialnym.

  • Biuro parafialne
    Poniedziałek:  Nieczynne
    Wtorek: 16.00-17.30
    Środa: 8.30-9.00 i 17.00-17.30
    Czwartek: 8.30-9.00 i 17.00-17.30
    Piątek: 8.30-9.00
    Sobota: Nieczynne

    Furta klasztorna:

    Poniedziałek - Piątek:   8:00-12:00 i 14:00-17:00
    Sobota: 8:00-12:00

  • Caritas parafialny
    Caritas parafialny

    Osoby potrzebujące używaną odzież mogą zgłaszać się do parafialnego oddziału CARITAS czynnego:

    • w środy od godz. 9.00 – 10.00
    • w I czwartek miesiąca od godz. 16.00 – 17.00.
  • Ochrona danych osobowych w Kościele

    W związku z wejściem w życie 25 maja 2018r. nowych wytycznych dotyczących ochrony danych osobowych (RODO) odnoszących się także do Kościoła Katolickiego zapraszamy do zapoznania się z niektórymi aspektami praktycznymi.

A A A
xx

NIEDZIELA − UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY   – 16.06.2019 r.

5.15  Za parafian żyjących i zmarłych.
7.00  Za zmarłych Urszulę i Alojzego Legutko, zmarłych z rodzin Suliga, Kryszczyszyn i Szymała.
8.30  a) Za zmarłą Gabrielę Kupka w 5 rocznicę śmierci.
   b) Za zmarłą Hildegardę Żelazko – G18.
10.00  a) Za zmarłych Kazimierza Gnat, Roberta, Elżbietę, Zygmunta Nowoczek, Jana i Marię Gnat.
   b) A intencji S. Aliny z podziękowaniem za prace w naszej parafii o Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego na nowej placówce w Węgorzewie.
11.30  a) Dziękczynno – błagalna w intencji Tadeusza Szwedka w 50 rocznicę urodzin.
   b) CHRZTY: Ignacy, Piotr Dziekiewicz; Aleksandra, Wioleta Wilk: Emilia Adamczyk;
17.00  Za zmarłych Dionizego Bocheńskiego w 50 rocznicę śmierci, mamę Janinę, braci Czesława i Stanisława oraz szwagra Franciszka.
 

PONIEDZIAŁEK – Świętego Brata Alberta Chmielowskiego  − 17.06.2019 r.

6.00  Za zmarłą Hildegardę Żelazko – G19.
8.00  a) W intencji SVD.
   b) Dziękczynno – błagalna za wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej córki Dominiki i jej rodziny.
18.30  a) Za zmarłego Stanisława Guziak /od Smolarczyków/.
   b) Za zmarłą Lidię Dwojanowską.
 

WTOREK − 18.06.2019 r.

6.00  Za zmarłą Hildegardę Żelazko – G20.
8.00  a) Za zmarła Lidię Dwojanowską.
   b) Za zmarłych męża Alojzego Przybyła, rodziców z obu stron, zięcia Henryka Grabiec.
18.30  a) Za zmarłego Stanisława Guziak /od brata Adama z rodziną/.
   b) Dziękczynno – błagalna w intencji Danuty i Piotra Wita w 25 rocznicę ślubu i ich dzieci Oli i Marcina.
 

ŚRODA − 19.06.2019 r.

6.00  Za zmarłą Hildegardę Żelazko – G21.
8.00  a) W intencji dzieci i nauczycieli ze Szkoły nr 1.
   b) W intencji młodzieży i nauczycieli Zespołu Szkól Budowlanych.
   c) Za zmarłych Różę i Piotra Musiał oraz Marię i Wiktora Bernacki.
10.00  W intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli Szkoły Urszulańskiej.
15.00  Spotkanie dla seniorów.
18.30  a) Za zmarłych Seweryna w dniu urodzin oraz rodziców Martę i Józefa Filec.
   b) Za zmarłego Alfreda Nosiadek.
 

CZWARTEK  – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA − 20.06.2019 r.

5.15  Za parafian żyjących i zmarłych.
7.00  Za zmarłą Hildegardę Żelazko – G22.
8.30  a) Za parafian żyjących i zmarłych.
   b)  Za dusze w czyśćcu cierpiące. 
11.30  Dziękczynno – błagalna o rozwiązanie problemów rodzinnych.
17.00  Za dusze w czyśćcu cierpiące.
 

PIĄTEK – Świętego Alojzego Gonzagi − 21.06.2019 r.

6.00  Za zmarłą Hildegardę Żelazko – G23.
8.00  a) Za zmarłych Marię Pierchała, męża Alojzego i córkę Lidię.
   b) W intencjach Ojca Świętego i całego Kościoła.
15.00  Msza Święta w intencji czcicieli Bożego Miłosierdzia.   
18.30  a) Za zmarłego Stanisława Guziak /od szwagra Andrzeja z rodziną/.
   b) Za zmarłych Bronisławę i Krystiana Lampert, Małgorzatę i Alfreda Chłodek.
 

SOBOTA – 22.06.2019 r.

6.00  Za zmarłą Hildegardę Żelazko – G24.
8.00  Za zmarłych rodziców Marię i Ryszarda oraz Joannę i Romana.
13.00  Ślub: Tomasz Cebulski i Klaudia Jazowska.
14.00  Ślub: Wojciech Madejski i Dorota Wnuk.
18.30  a) Za zmarłych Adelę Mrozek i rodziców.
   b) Za zmarłego Adama Filec z okazji urodzin /od chrzestnej z rodziną/. 
   c) Za zmarłą Renatę Luberską /od sąsiadów z ul. Chałubińskiego /.
 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2019 r.

5.15  Dziękczynno – błagalna w intencji Bogdana Gruszka w 50 rocznicę urodzin. 
7.00  Za zmarłego Jana Orzeł.
8.30  a) Za zmarłego Edwarda Wałach.
   b) Za zmarłego Czesława Jordan.
10.00  a) Za zmarłą Hildegardę Żelazko – G25.
   b) Za zmarłą Martę Filec w 12 rocznicę śmierci. 
11.30  a) Dziękczynno – błagalna w intencji Anny i Leonarda Bober w 40 rocznicę ślubu.
   Roczek: Anna Smusz.
17.00  a) Za zmarłego Czesława Pardo.
   b) Za zmarłego Wincentego Łukoszczyk w 9 rocznicę śmierci.