• Papieska intencja
    Papieska intencja

    CZERWIEC 2019:

    Intencja ewangelizacyjna: za kapłanów.

    Aby kapłani, przez skromność i pokorę swojego życia, zaangażowali się na rzecz aktywnej i solidarnej służby najbardziej potrzebującym.

  • Porządek mszy

    Niedziela:
    5:15, 7:00, 8:30, 10:00, 10:00 (Brzeziny), 11:30, 17:00

    Dni powszednie:
    6:00, 8:00, 18:30

    Msze dodatkowe w tygodniu:
    W pierwszy piątek: godz. 17.00
    W trzecią środę:  godz. 15.00
    W trzeci piątek:  godz. 15.00

  • Spowiedź

    Od poniedziałku - piątku (do 16.VI):
    od 8.00 - 12.00 (stały konfesjonał)
    od 18.00 - 18.30

    Od poniedziałku - piątku (od 17.VI - 31.VIII):
    od 8.00 - 10.00 (stały konfesjonał)
    od 18.00 - 18.30

    W sobotę:
    od 8.00 - 8.30 i od 18.00 - 18.30

    W niedzielę:
    pół godziny przed mszą św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00

    W niedziele i świętą nie spowiadamy podczas mszy świętych!

  • Adoracja Najświętszego Sakramentu
    Adoracja Najświętszego Sakramentu

    Od poniedziałku do piątku:

    od 8:30 do 18:30

     

  • Odwiedziny chorych

    Odwiedziny chorych odbywają się w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00.
    W miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień) odwiedziny chorych są zawieszone.

    W pilnych przypadkach uprasza się o skontaktowanie się z duszpasterzami.

    Chorych, którzy pierwszy raz chcą odwiedzin, należy zgłosić bezpośrednio u proboszcza, wikarych lub w biurze parafialnym.

  • Biuro parafialne
    Poniedziałek:  Nieczynne
    Wtorek: 16.00-17.30
    Środa: 8.30-9.00 i 17.00-17.30
    Czwartek: 8.30-9.00 i 17.00-17.30
    Piątek: 8.30-9.00
    Sobota: Nieczynne

    Furta klasztorna:

    Poniedziałek - Piątek:   8:00-12:00 i 14:00-17:00
    Sobota: 8:00-12:00

  • Caritas parafialny
    Caritas parafialny

    Osoby potrzebujące używaną odzież mogą zgłaszać się do parafialnego oddziału CARITAS czynnego:

    • w środy od godz. 9.00 – 10.00
    • w I czwartek miesiąca od godz. 16.00 – 17.00.
  • Ochrona danych osobowych w Kościele

    W związku z wejściem w życie 25 maja 2018r. nowych wytycznych dotyczących ochrony danych osobowych (RODO) odnoszących się także do Kościoła Katolickiego zapraszamy do zapoznania się z niektórymi aspektami praktycznymi.

A A A
xx

NIEDZIELA − UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  – 09.06.2019 r.

5.15  Za parafian żyjących i zmarłych.
7.00  Za zmarłą Hildegardę Żelazko – 11.
8.30  a) Za zmarłych Jana Kubiak w 14 rocznicę śmierci, rodziców z obu stron, brata Ryszarda Drużdżel.
   b) Za zmarłych męża Henryka leki, bliskich zmarłych z rodzin Leki, Bartecki, Chromik. 
10.00  Za zmarłych Albinę i Pawła Mandrela w rocznicę urodzin.
11.30  a) Dziękczynno – błagalna w intencji Daisleidis i Klaudiusza z okazji 10 rocznicę ślubu.
   b) Dziękczynno – błagalna w intencji dzieci i rodzin, za dzieci nienarodzone.
   c) Dziękczynno – błagalna w intencji Iwony i Zbigniewa Kawula w 30 rocznicę ślubu.
17.00  
 

PONIEDZIAŁEK – Święto NMP Matki Kościoła − 10.06.2019 r.

6.00  Za zmarłą Hildegardę Żelazko – G12.
8.00  a) Za zmarła Marie Szymura w 120 rocznicę urodzin i syna Bernarda.
   b) Dziękczynno – błagalna w intencji Barbary i Gerarda na wspólnej drodze życia /od przyjaciół z Grupy Miłosierdzia/.
18.30  a) W intencji Ojczyzny.
   b) Za zmarłego Stanisława Guziak w 30 dzień po śmierci.
   c) Dziękczynno – błagalna w intencji Władysława z okazji urodzin oraz za zmarłych rodziców i rodzeństwo.
 

WTOREK – Świętego Barnaby − 11.06.2019 r.

6.00  Za zmarłą Hildegardę Żelazko – G13.
8.00  Za zmarłego ojca Antoniego, syna Norberta i zmarłych z rodziny.
18.30  a) Dziękczynno – błagalna w intencji wnuczki Oli w 5 rocznicę urodzin.
   b) Za zmarłych Otylię i Tadeusza Palecznych oraz rodziców i rodzeństwo.
   c) Za zmarłą Elżbietę Piechula w 30 dzień po śmierci.
 

ŚRODA – Błogosławionych Werbistów Męczenników  − 12.06.2019 r.

6.00  Za zmarłą Hildegardę Żelazko – G14.
8.00  a) Za zmarłą Małgorzatę Bryła.
   b) Za zmarłą Lidię Dwojakowską.
18.30  a) Za zmarłego Stanisława Guziak  / od sąsiadów z ul. Chwałowickiej 27F /.
   b) Za zmarłego Stanisława Guziak / od bratowej Barbary z rodziną/.
   c) Za zmarłych Edwarda Musioł, żonę Elżbietę i syna Ryszarda.
 

CZWARTEK – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana − 13.06.2019 r.r.

6.00  Za zmarłą Hildegardę Żelazko – G15.
8.00  Za zmarłych Henryka Ochojskiego w 20 rocznicę śmierci, synową Marię w 15 rocznicę śmierci.
12.00  W intencji chorych i cierpiących. 
18.30  a) Za zmarłego Stanisława Guziak /od bratowej Ireny z rodziną/.
   b) Za dusze w czyśćcu cierpiące.
   c) Dziękczynno – błagalna w intencji Jolanty.
 

PIĄTEK – Błogosławionego Michała Kozala − 14.06.2019 r.

6.00  Za zmarłą Hildegardę Żelazko – G16.
8.00  a) Za zmarłego Stanisława Guziak /od siostry z mężem i rodziną/.
   b) Za zmarłą Lidię Dwojakowską.
18.30  a) Za zmarłych Leona Fajkis, żonę Annę, syna Andrzeja.
   b) Za zmarłego Wojciecha Mikołajec w 9 rocznicę śmierci.
 

SOBOTA – 15.06.2019 r.

6.00  Za zmarłą Hildegardę Żelazko – G17.
8.00  Za zmarłą Lidię Dwojakowską.
10.00  Dziękczynno – błagalna w 50 lecie matury abiturientówt Technikum Górniczego – wydział dla pracujących /dolny kościół/.
18.30  a) Dziękczynno - błagalna w intencji Marii Kołacz w 75 rocznicę urodzin.
   b) Za zmarłą Martę Florek w rocznicę śmierci.
 

NIEDZIELA − UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 16.06.2019 r.

5.15  Za parafian żyjących i zmarłych.
7.00  Za zmarłych Urszulę i Alojzego Legutko, zmarłych z rodzin Suliga, Kryszczyszyn i Szymała.
8.30  a) Za zmarłą Gabrielę Kupka w 5 rocznicę śmierci.
   b) Za zmarłą Hildegardę Żelazko – G18.
10.00  Za zmarłych Kazimierza Gnat, Roberta, Elżbietę, Zygmunta Nowoczek, Jana i Marię Gnat.
11.30  a) Dziękczynno – błagalna w intencji Tadeusza Szwedka w 50 rocznicę urodzin.
   b) CHRZTY: Ignacy, Piotr Dziekiewicz; Aleksandra, Wioleta Wilk: Emilia Adamczyk;
17.00  Za zmarłych Dionizego Bocheńskiego w 50 rocznicę śmierci, mamę Janinę, braci Czesława i Stanisława oraz szwagra Franciszka.